اسپیس فریم

سازه اسپیس فریم علاوه بر صنعت نمایشگاه تقریبا در تمام صنوف تاثیر گزار بوده و جای سازه های صنعتی نظیر داربست و پروفیل را گرفته است.

از سازه اسپیس فریم در ساخت پارکینگ های موقت و دائمی ،گلخانه ، مسقف کردن بالکن ها و سایر فضا های کوچک و بزرگ استفاده می شود. سازه اسپیس فریم که زیبایی خاصی  دارد ، با توجه به اینکه آبکاری شده و در مقابل زنگ زدن مقاومت دارد و از لحاظ سبک بودن و مقام بودن طرفداران زیادی پیدا کرده و تقریبا بدون هیچ جایگزینی در این صنایع کاربرد دارد .

سازه اسپیس فریم در طرح ها ی مختلف تولید می شود و اکثرا به دو روش آبکاری و رنگ کوره ای تولید می شود که اسپیس فریم آبکاری  شده نقره ای بیشترین طرفدار و کاربرد را دارد .

این سازه طرح های متنوعی دارد ،که اکثرا اسپیس فریم طرح زیگزاگ و اسپیس فریم طرح Z  بیشترین تولید را دارند .

تقریبا تمامی غرفه های فضای باز نمایشگاهی از سازه اسپیس فریم استفاده می کنند که با چادر پوشیده می شوند. چون این سازه و ابعاد استاندارد آن طوری طراحی شده که تقریبا در تمامی ابعاد و ارتفاعها  قابل تنظیم و استفاده است و این امر خرید آن را برای شرکت ها مقرون به صرفه کرده ، هر چند که اجاره آن با توجه به نگهداری و طول سازه برای اکثر شرکت ها و همچنین با توجه به اینکه سالانه در نمایشگاه عمومی شرکت می کنند ، نیز مقرون به صرفه تر است .

هنوز سازه ای که استحکام ، زیبایی و وزن پایین اسپیس فریم را دارا باشد به بازار نیامده و اسپیس فریم حرف اول را در صنعت نمایشگاهی می زند.